Naučna istraživanja dokazuju da bebe koje idu na procedure masaže intenzivnije i pravilnije se razvijaju od beba koje su lišene tih mogućnosti.
Kada treba masirati bebe?
Prva godina detetovog života je najvažniji period u njegovom razvoju. Upravo u to vreme ono počinje da izučava svet oko sebe. Da bi podstakli pravilan razvoj bebe, potrebno je raditi opštu-razvojnu masažu. Mnoge mame samoinicijativno masiraju svoju bebu blagim pokretima, ali to nije uvek dovoljno.
Dokazano je da dete u određenim periodima svog života treba da dobije i profesionalnu masažu, slično kao i masaža kod odraslih. Ukoliko dete nema nekih većih razvojnih poremećaja, ovakvu opšte-razvojnu masažu treba raditi u trećem, šestom i devetom mesecu života u ciklusu od 7-10 tretmana.
Masaža bebe protiv grčeva
Zahvaljujući proceduri masaže reguliše se tonus mišića, pozitivno deluje na elastičnost kože, rad lojno/znojnih žlezda, poboljšava se sistem za varenje.
Najznačajnije je da ova masaža utiče na rani razvoj deteta, poboljšava bebinu koordinaciju i spretnost, poboljšava cirkulaciju, jača imunitet deteta.
Ova masaža se preporučuje i kod beba koje imaju meteorizam (nadutost stomaka) u cilju regulisanja rada organa za varenje, kao i kod beba sa poremećajem sna ili hiperaktivnih u cilju smirivanja.
Ruke, noge, stopala
Pri masaži ruku razvija se fina motorika i na vreme započinje verbalna komunikacija. Masažom nogu regulišemo mišićni tonus i omogućavamo pravilnu stimulaciju puzanja i hodanja, kao i sprečavanje razvoja defomiteta stopala.
- Mnoge mame i same rade neke elemente masaže svojim bebama, ali to nije dovoljno iz razloga što one nisu dovoljno specijalizovane i obučene za to
- U ordinaciji Fizioedika rade kvalifikovani fizioterapeuti sa višedecenijskim iskustvom u radu sa bebama
